Home / spavaća soba dekor / Ucuz bir mutfak adası nasıl yapılır: 7 basit proje

Ucuz bir mutfak adası nasıl yapılır: 7 basit proje

Ah mutfak adaları! Birkaç yıl daha kalacak gibi görünen bir trend. Adalı küçük bir mutfağın alanını optimize etmek, depolama eklemek veya tezgahı genişletmek için tüm nedenler konsepti benimsemek için iyidir. İkna oldun mu Dekorunuza bir mutfak adası eklemek için bir servet harcamanıza gerek yok. Çözüm? Kendin yap! Biraz zaman ve biraz temel yapı bilgisiyle, ucuz bir sonuca varacaksınız, ancak her şeyden önce benzersiz ve orijinal!

1. 2 tahtalı bir ada oluşturun

2 vidalı ahşap kalaslı ada

Minimalist bir görünüm, minimum inşaat süresi ve yatırılan para için bu, şüphesiz ucuz bir ada yapmak için en iyi çözümdür. Sadece 2 tahtayı bir araya getirin, bir masa üstü veya ahşap bir tezgah işe yarayabilir. Yan kısım ile istediğiniz yüksekliği ayarlayabilirsiniz. Ve işte gidiyorsun! Ek depolama alanına mı ihtiyacınız var? Resimdeki gibi kitapları veya diğer küçük mutfak eşyalarını saklayabileceğiniz tahtalarla düzenlenmiş küçük bir kitaplık ekleyin. Bu seçenek çok ilginç çünkü onu mutfağınızın büyüklüğüne göre uyarlayabilirsiniz.

2. Braketleri duvara ve küçük bir arabaya sabitleyin

kare ada

Mutfağınızda boş bir duvar varsa bu seçenek tam size göre! Bir duvarı doldurmanın yanı sıra, boşa harcanan alandan en iyi şekilde yararlanacaksınız. Büyük bir tahta veya istediğiniz boyutta keseceğiniz bir mutfak tezgahı seçin. Araçlara ve becerilere sahipseniz bu adımı da yapabilirsiniz! Servisinizi ölçün ve braketleri, sayaç yüksekliğinde olacak şekilde sabitleyin. Sonra tahtayı veya tezgahı ekleyin ve bir ada yaptınız! Mutfağınıza yepyeni bir görünüm kazandıracak oldukça basit bir proje. Böylelikle mutfağınızı küçük bir maliyetle biraz yenilemiş gibi bir izlenim edinirsiniz!

3. Adanızı birleştirmek için paletler kullanın

ahşap palet adası

Paletler birçok proje için kullanışlıdır! Bir mutfak adası yapmak için bile. Tek bir paletle küçük bir mutfak için bir ada yaratabilirsiniz. Paletin alt tarafı sizin tarafınız olacak. İsterseniz raf yapmak için 2 pano ekleyin. Daha büyük bir proje için, kullanılan palet sayısını ayarlayın. İlke, montaj için aynı kalır. Üstünü veya yanlarını beğeninize göre boyayabilirsiniz. Başlamadan önce mobilya boyama adımları konusunda kendinizi eğitmeyi unutmayın.

geri dönüşüm boya biriktirme noktası

4. Bir tezgah uzantısı ekleyin

Sayacınız açık bir alanda bitiyorsa, uzatın! Sayacın başka bir ucunu ekleyerek bir “L” oluşturacaksınız. Bu seçenek biraz daha fazla işlem gerektirir, çünkü muhtemelen mevcut sayacınızı kesmeniz gerekecektir. Öte yandan, sonuç inanılmaz olacak! Eklemeniz gereken tek şey, projeyi tamamlamak için dekorunuza uyan bir pençedir. Depolama eklemek için, yeni tezgahın sonuna bir büfe yerleştirin!

5. Tahta kasalarla bir ada yapın

En azından söylemek gerekirse, bu ahşap kasalar çok işlevlidir! Bunları istifleyerek adanız için yan depolama ve bacaklar oluşturabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, yapıyı sağlamlaştırmak için onları birbirine vidalamak. Zirve için bir seçeneğiniz var. Zaten doğru boyutta kesilmiş bir tezgah satın alın veya büyük bir kontrplak panel kullanın (Presswood) daha da ucuz bir seçenek için.

6. Depolamayı bir adaya dönüştürün

mutfak adası depolama

Bazı depolama türleri, pahalı olmayan bir mutfak adası oluşturmak için harikadır. Bir tezgah veya ahşap plakalar ekleyerek, anında bir mutfak adası yaratmış olacaksınız! Süslemek için küçük bir mutfağınız varsa bu seçenek mükemmeldir. Yer açmak için katlayabileceğiniz raflı menteşeler ekleyin. Bu tür bir depoyu çevrimiçi sınıflandırmalarda bulmak bile mümkündür. Gözünü aç!

7. Eski mobilyaların geri dönüşümü

ada eski mobilya

Artık ihtiyaç duyulmayan eski bir şifoniyeriniz var mı? Ona ikinci bir hayat verme zamanı! Hafif bir boya tabakası ve yeni bir üst ile onu bir mutfak adasına dönüştürün. Yeni adanızın üstünü sağlamlaştırmak için köşeli parantezler ekleyin veya tezgah yüzeyini uzatmak için resimdeki gibi bir raf yerleştirin. Eşsiz bir görünüm ve görünüm elde edeceksiniz!

Mutfağınızın tarzı ve boyutu ne olursa olsun, çok fazla para harcamadan bir ada eklenebilir. Malzemeleri yeniden kullanmanın (ve boyamanın!) Ekolojik ayak izinizi azaltmanın, aynı zamanda benzersiz ve uygun fiyatlı bir proje elde etmenin en iyi yolu olduğunu unutmayın.

Ucuz mutfak tadilatı hakkında daha fazla ipucu ve fikir için Özel Mutfak Kılavuzumuza bakın.

İşinizde bol şans!

Dekorunuzu tamamen dönüştürmek için 10 mutfak tezgahı

14 Mart 2019

Dekorunuzu tamamen dönüştürmek için 10 mutfak tezgahı

Mutfak tezgahınızı dönüştürmek için 3 fikir (değiştirmeden!)

6 Eylül 2018

Mutfak tezgahınızı dönüştürmek için 3 fikir (değiştirmeden!)

Eski Mutfak Dolaplarınıza Yeniden Stil Vermenin 11 Yolu!

4 Şubat 2019

Eski Mutfak Dolaplarınıza Yeniden Stil Vermenin 11 Yolu!

About admin

Check Also

9 dizajnerskih namještaja uočenih na MADE.COM

Ovdje u Homelistyju dobar dio vremena provodimo u dešifriranju najnovijih trendova. Boje, oblici, materijali … …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *