Home / spavaća soba dekor / Minimalizmi Gerçekçi Bir Şekilde Kucaklamak

Minimalizmi Gerçekçi Bir Şekilde Kucaklamak

Çok fazla şeyimiz var. Evlerimiz bununla dolu. Sadece paramızı gerçekten ihtiyaç duymadığımız şeylere harcamakla kalmıyoruz, çoğu geri dönüştürülemeyen daha fazla gereksiz atık yaratıyoruz.

Minimalizm her geçen gün daha popüler hale geliyor. Çevresel, finansal ve hatta psikolojik nedenlerle insanların minimalist bir yaşam tarzı benimsemesinin birçok nedeni vardır. Minimalist yaşam tarzını gösteren videolar YouTube’da milyonlarca kez görüntüleniyor.

Bazıları minimalizmi aşırı bir şekilde benimsedi, bu yüzden birçok insan onu yeni bir yaşam biçimi olarak görmüyor. Ama ya hepsi ya da hiç olması gerekmiyor. Kendiniz ve yaşam tarzınız için işe yarayan birkaç değişiklikle yaşamınızda ve çevrenizde hala bir fark yaratabilirsiniz.

1En Kolay Oda ile Başlayın

Minimalist yaşama geçişin tamamı göz korkutucu ve hatta sıkı bir çalışma gibi görünebilir. Çoğumuzun tamamını tek seferde yapacak vaktimiz yok, bu yüzden hiçbir zaman gerçekten başlamıyoruz.

Her şeyi küçük parçalara ayırın. İster dolap ister boş oda olsun, evin en az dağınık odasında başlayın. Sonra bir sonrakine geçin.

Siz farkına varmadan, mutfağı ve hatta gelecek yıllarda diğer tarafını görmediğiniz o garajı ele alacaksınız.

2Dağınıklığı Azaltın ve Sonra Biraz Daha Karıştırın

İyi bir arındırma, yeni, düzenli yaşam tarzınızın yolunu açar. Çoğu insan gibi bir şeyseniz, eviniz evrak işleri, giysiler, kitaplar, ekstra yatak takımları, yarı kullanılmış banyo malzemeleri ve Tupperware ile doludur.

İyi organize edilmiş olanları başaracaksanız, masalar ve tezgahlar, o zaman acımasız olman gerekecek.

Bu, birçok insanın düzenli bir yaşam arayışına son verdiği yerdir. Yaratılan alan kısa süre sonra daha fazla malzeme ile yeniden doldurulur.

Öğelerinizi sıralarken, neye ihtiyacınız olduğunu gerçekten düşünmek için zaman ayırın. Örneğin, banyoda neredeyse aynı üç çift ayakkabınız veya beş çeşit şampuanınız var mı?

3Zihinsel ve Fiziksel Sağlığınızı Etkilediğini Anlayın

Organize, minimalist bir yaşam tarzını takip eden insanlar, bundan pek çok fayda görebilirler. Stres ve kaygıda azalma ve artan üretkenlik ve memnuniyet seviyeleri. Bundan daha iyi ne olabilir?

4Kapsül Dolap Oluşturun

Çoğu insanın dolabındaki eşyaların yalnızca% 20’sini giydiğini biliyor muydunuz? Nedense, bize uymayan (bir gün gelecek ümidiyle), bize yakışmayan ve muhtemelen hiç giymeyeceğimiz giysileri elimizde tutuyoruz.

Kaliteli, iyi oturan, koordine edici öğelerden oluşan bir kapsül gardırop yapmak, giysi dolusu rafta dolaşmak yerine size birçok kıyafet seçeneği sağlayabilir.

Hızlı modadan mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Sürme eğilimindedir ve genellikle kötü iş yasalarına sahip bölgelerden tedarik edilir.

5Tek Girişli, Tek Çıkışlı Sistemi Çalıştırın

Kapsül dolabınızı yerine yerleştirdikten sonra, ara sıra, özellikle mont, süveter ve çizme gibi mevsim değişiklikleri gibi öğeleri eklemeniz gerekecektir. Bu sorun değil, ancak diğer öğeleri satın alırken, Dolaplarınızın dikiş yerlerinde anında patlamasını önleyin.

6Her Şey Depolamayla İlgili

Evinizdeki eşyaların sayısını azaltmış olsanız bile, bir yere koymanız gerekir. Her şeyi organize ve yoldan uzak tutmak için çekmece düzenleyicileri, saklama sepetleri ve diğer akıllı yolları kullanın.

7Renk Şemanıza Bir Güncelleme Verin

Minimalist evler genellikle temiz ve nötr bir renk paletini benimser. Boşluk ve temizlik yanılsaması verir.

8Yeniden Kullanım ve Yükseltilmiş Öğeler

Bir şeyi çöpe atacağınız zaman, kendinize tekrar kullanılıp kullanılamayacağını sorun. Giysiler, mücevherler ve kitapların tümü başka bir şekilde satılabilir, bağışlanabilir veya geri dönüştürülebilir. Mobilyaları çöpe atıyorsanız, neden olmasın yukarı döngü bunun yerine ve başka bir amaçla kullanın.

9Her Şeyden Haberdar Olmak İçin Bir Süreç Oluşturun

Her evde dağınıklık darboğazları vardır. Genellikle posta, dergi ve ambalaj gibi şeyler yığılıp çirkinleşir. Nesnelerin kritik kütleye ulaşmasını beklemek yerine, ilerledikçe onunla başa çıkmak için bir sistem oluşturun. Koridora bir çöp kutusu koyun, böylece gereksiz postaları ve mektupları geldiklerinde atabilirsiniz.

Çöp veya geri dönüşümün evin içinde birikmesine izin vermeyin, giderken veya en fazla haftalık olarak atmayın.

10Kağıt İşlerinde Tarama

Bu günlerin gerçek fiziksel kopyalarına ihtiyacımız olan birkaç belge var. Eski banka hesap dökümlerini ve diğer belgeleri parçalayın ve bunlar için bir kayda ihtiyacınız olan şeyler, onları cep telefonunuzla tarayın ve onları güvenli bir sürücüde veya bulutta saklayın.

Yıllar boyunca biriktirdiğiniz tüm evrak işlerini çöpe atarak özgürleştirdiğiniz hız inanılmaz.

11Daha Az Ambalajlı Ürünleri Seçin

Satın aldığımız her şey çok fazla paketlenmiş gibi görünüyor.

Kozmetikler genellikle plastikle sarılmış kutularda gelir. Meyveler plastik kutulara yerleştirilir ve selofana sarılır. Bazı ürün üreticileri, ambalaj miktarını azaltmak veya geri dönüştürülmüş ürünleri kullanmak için adımlar atmaya başlıyor.

Diğerleri daha da ileri gitti ve aşağıdakiler gibi yeni ürünler üretmeye başladı şampuan çubukları veya şampuandan yapılmış diş fırçaları. Bunlar plastik ambalajların yanında kullanılmaz ve sürdürülebilir malzemelerden yapılmıştır.

12Dikkatli Satın Alma Pratiği Yapın

Bir şey satın almadan önce kendinize gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını sorun. Ne sıklıkla bir süpermarkette veya mağazada dolaşıp gerçekten farkına varmadan alışveriş sepetinize bir şeyler koymaya başladınız? Ne satın aldığınız konusunda dikkatli olmaya başlamalısınız.

Sonuç

Minimalizm bir ölçektir. Bazı insanlar bunu yoğun bir şekilde uygular ve yaşam tarzlarının temelini oluşturur. Bu yüzden bazıları bunu denemekte isteksizdir çünkü bunu ya hep ya hiç yaklaşımı olarak görürler. Olmak zorunda değil. Oldukça muhafazakar bir şekilde başlayabilir ve yaşam tarzlarına uyan minimalist davranışları benimseyebilirsiniz.

About admin

Check Also

9 dizajnerskih namještaja uočenih na MADE.COM

Ovdje u Homelistyju dobar dio vremena provodimo u dešifriranju najnovijih trendova. Boje, oblici, materijali … …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *