Home / spavaća soba dekor / Küçük bir banyo (wc) oluşturmak için dekoratif ilhamlar

Küçük bir banyo (wc) oluşturmak için dekoratif ilhamlar

Tuvalet odası olarak da bilinir klozet (wc), küçük bir odadır. Küçük boyutlarına rağmen, tuvalet özel ilgiyi hak ediyor. Genellikle ana katta bulunan tuvalet, ailenizin üyeleri tarafından olduğu kadar misafirleriniz tarafından da düzenli olarak kullanılmaktadır. Verimli ve güncel bir şekilde düzenlemek için iyi bir neden. Bu odanın daha küçük boyutları da göz önünde bulundurulduğunda dekorasyonda eğlenin. Farklı seçimler yapmaya cesaret edin! Bir banyonun yenilenmesi fahiş bir bütçe gerektirmediğinden, dekordan sıkılırsanız daha hızlı değiştirebileceksiniz. İşte küçük banyonuzu düzenlemek için dekorasyon önerilerimiz!

Ana banyonuz tuvalet odanız kadar küçükse, küçük bir banyo tasarlama ve dekore etme makalemize de bakın.

Tuvalet odanızdaki renkler ve doku

banyo ve wc renkleri

Banyo için anın renkleri elbette beyaz, aynı zamanda mavi ve yeşil tonları. Ahşapla eşleştirilmiş bu gölgeler güzel görünür ve odada benzersiz bir etki yaratabilir. Dekor tarafında biraz eğlenmek istiyorsanız, duvarlara ve hatta terrazo’ya renk katın (evet, terrazo zemin ve geri tepme açısından büyük bir geri dönüş yapıyor)! Daha muhafazakar bir dekor için beyaz her zaman iyi bir seçim olacaktır.

Tuvalet odanızı boyamayı mı düşünüyorsunuz? Şunu daha önce kontrol edin: Banyonuzu boyamanın tek ve tek yolu.

su dolabında goblen

banyoda goblen

Goblen ve seramik, tuvalet odanızın duvarlarını dekore etmek için de mükemmel seçeneklerdir. Bunları zemin kaplamasıyla eşleştirmeye dikkat edin. Genel olarak, karanlık duvarlar en iyi soluk zeminle çalışır.

toz odasında tuğla ve terrazo ahşap doku

Toz odası için ahşap, tuğla ve doğal taş yüzeyler her zaman ön planda. Şans eseri güzel bir tuğla duvarınız varsa, yukarıdaki resimde olduğu gibi vurgulamaktan çekinmeyin. Yüzeyleri ve dokuları ortaya çıkarmak için renk tonlarıyla oynayın.

Tuvaletinizin tonunu belirleyen bir makyaj ünitesi

banyo için lavabo dolabı

klozet için lavabo dolabı

Tuvalet odanızdaki önemli (ve gerekli) bir dekoratif unsur, tabii ki makyaj ünitesidir. Çok sayıda model mevcuttur. Mevcut alana ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, yine de sıra dışı bir mobilya parçası seçin. Örneğin beyaz dışında bir renk veya metal gibi asil bir malzeme gibi farklı şekiller kullanmaya cesaret edin. İhtiyacınız varsa depolamayı düşünün, aksi takdirde yerleşik lavabolu güzel bir raf benzersiz bir etki yaratabilir.

Doğru aksesuarları seçerken de eğlenin. Siyah ve altın şu anda gündemde. Renge ek olarak, mobilyanızın deposu olup olmadığına bağlı olarak duvara monte veya standart muslukların yanı sıra görünür veya gizli boruları da seçebilirsiniz. Önemli olan, beğendiğiniz ve makyajınıza uyan musluğu seçmektir.

Banyo için mükemmel küçük saklama alanı ve aksesuarlar

küçük banyo deposu

banyo aksesuarları

Bu odanın boyutları da göz önünde bulundurulduğunda depolama açısından akıllıca davranılması gerekiyor. En kolay yol, depolama sunan bir dolap ünitesi seçip oraya buraya 1 veya 2 raf eklemektir. Elbette başka seçenekler de sizin için mevcuttur. Tuvaletin üstünde veya yanında gömme dolaplar, tuvalet kağıdı rulolarını saklamak için asılı sepetler, yerleşik bir akıllı telefon tableti olan rulo tutucu (biz onu seviyoruz)… yaratıcı olun!

Ayna, ayna … önemli

banyo aynası

Ayna, banyonuzda olmazsa olmaz olmasının yanı sıra gözden kaçırılmaması gereken dekoratif bir unsurdur. Farklı bir şekil veya hatta onu asmanın orijinal bir yolunu kullanmaya cesaret edin. Hatta bazı aynalarda yerleşik aydınlatma bulunur, bu seçeneği seviyoruz!

Ayna, bir banyoyu veya bir makyaj odasını büyütmek için ipuçlarımızdan biri olduğundan… banyonuzu daha büyük göstermek için 8 ipucumuza bakın.

Daha parlak bir banyo için aydınlatma

banyo ve wc aydınlatması

Tuvalet odanızda pencere var mı? Duvarlar karanlık mı boyanmış? Makyaj yapmak için çok fazla ışığa ihtiyacınız olacak mı yoksa sakin bir atmosfer mi tercih edersiniz? Her şeyden önce, ihtiyaçlarınız için doğru aydınlatmayı seçmek için kendinize doğru soruları sormanız önemlidir. Sizin için doğru olan aydınlatma türünü belirledikten sonra, onu seçmenin keyfini çıkarın. Sarkıt ışıklar, duvar aplikleri ve yerleşik aydınlatma iyi seçimlerdir!

Artık aklınızda pek çok ilham olduğuna göre, küçük makyaj odanızı dekore etme zamanı. Ayrıca çevreye duyarlı olmak banyonuzda ve tuvaletinizde de olduğu için, daha çevre dostu bir banyo için ipuçlarına göz atın.

İyi proje!

geri dönüşüm boya biriktirme noktası

About admin

Check Also

Retin-A nasuprot Differinu: Najbolje liječenje retinolom bez recepta

Da je vrsta tretmana za njegu kože čudo u bočici stvarno postojala, vjerojatno bismo je …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *