Home / spavaća soba dekor / Koyu renkli bir duvarı yeniden boyamak: en önemli ipuçlarımız

Koyu renkli bir duvarı yeniden boyamak: en önemli ipuçlarımız

Sahneyi değiştirmeye karar verdin mi? Sürekli değişen trendlerle, bir odanın duvarlarını yeniden boyamak cazip gelebilir. Karanlık olması sizi rahatsız ediyor mu? Artık beklemeyin! Koyu renkli bir duvarı yeniden boyamak, düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Hayallerinizdeki soluk rengi seçin ve fırçalarınızı çıkarın: En iyi sonuçları, gerekenden daha kısa sürede nasıl elde edeceğinizi açıklayacağız!

Saklanması en zor renkler nelerdir?

Siyah, sanıldığının aksine, kamufle etmek çok zor değil. Gerçekten de siyah, kırmızı, sarı ve mavi tonlarına kıyasla çok iyi gizlenen bir pigmenttir. Bunun nedeni, bu koyu renklerden birindeki bir duvarı daha açık bir tonla yeniden boyamak istiyorsanız, birkaç kat boya eklemeniz gerekecek. Boya katmanlarınızı optimize etmeye yönelik ipuçlarımızı okuyun.

1- Doğru araçları planlayın

beyaz boya fırçası

Doğru silindiri kullanmak, koyu rengi iyi örtmenizi sağlayacaktır. Duvarın pürüzsüz mü? Öyleyse, daha kısa şekerlemeli bir rulo tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde, daha uzun şekerlemeli bir rulo tercih edin. Neden? Boyanacak yüzeyi iyi kaplayarak, uygulayacağınız soluk renk sayesinde duvarınızda görünen kusurları görmekten kurtulursunuz. Doğru seçimin nasıl yapılacağı hakkında her şeyi öğrenmek için içeriğimize göz atın!

Ayrıca, iyi bir kaplama ve boya uygulaması için yüksek kaliteli silindirler seçin. Bu tür bir proje için rulo kalitesinin çok büyük bir fark yaratacağını göreceksiniz. Son olarak, bu özel proje için yeni boyama araçları satın almanızı veya neredeyse yenilerini kullanmanızı öneririz. Resminiz bu şekilde çok daha iyi esecek.

2- Kaliteli bir boya seçin

Silindirde olduğu gibi kaliteli bir boya kullanarak farkı hemen göreceksiniz. Kaliteli boyaların örtme gücü daha iyidir. Koyu rengi hızla gizlemenize izin verir. Projenize başlamadan önce seçmeniz gereken boya türleri ve boya nitelikleri hakkında bilgi edinin.

3- Duvarları hazırlayın

Herhangi bir boyama projesinde, işe başlamadan önce duvarların boyamadan önce uygun şekilde hazırlanması esastır. Koyu renkli bir duvarı soluk renkte yeniden boyamak istediğinizde bu daha da doğrudur. Neden? Örneğin siyah kara tahta boyası kullandıysanız, bir sonraki boyanın iyice yapışmasını sağlamak için mutlaka duvarı zımparalamalısınız. Bu adımı atladığınızda, duvarda kalınlaşma eğilimi gösterdiği için soluk renginizde çizgiler veya çatlaklar görebilirsiniz. Ayrıca, boyanın duvara iyice yapışmasını sağlamak için duvarınızdaki delikleri ve diğer kusurları onarmayı unutmayın.

Ardından boyanacak yüzeyi temizleyin. Lekeler koyu bir renk üzerinde görünmese bile, daha sonra çıkıp uyguladığınız açık rengi bozabileceğinden mutlaka temizlenmesi gerekir.

geri dönüşüm boya biriktirme noktası

4- Doğru taban katını kullanın

Kaliteli bir beyaz astar tüm farkı yaratacaktır. Önceki noktalarda bahsetmiştik ama kaliteli ürünlerin örtme gücünden maksimum yararlanabilmek için elzemdir. Boyayı uygulamadan önce taban kaplamanızın tamamen kurumasına izin vermeyi unutmayın.

İpuçları 1 : Koyu duvarınızı soluk renge boyamak için, yeni renginizden biraz boya alt katınıza ekleyin. Koyu kırmızı bir duvarı sarı gibi çok farklı bir soluk renkle yeniden boyamayı planlıyorsanız, taban katını bile boyayabilirsiniz.

2. İpucu : Renginiz çok koyu ise taban kaplamanız için 2 kat kullanın. Bu adım, eski rengi tamamen kamufle ederek yenisini tonlamaması için yeni bir başlangıç ​​yapmanızı sağlayacaktır.

5- Boyayı doğru uygulayın

Resim yaparken en sık yapılan hata nedir? Çok ince katlar uygulayın! Bu hatadan kaçınılmalıdır ve daha da fazlası, koyu renkli bir duvarı soluk renkte yeniden boyamak istediğinizde. Resminizin örtme etkisinin tadını çıkarın. Rulonuzda doğru miktarda boya kullanıp kullanmadığınızı bilmek için profesyonel bir ipucunuz var mı? Her zaman çok fazla giydiğinizi görmelisiniz. Yine de perde arkasında dikkatli olun! Bu şekilde koyu rengi iyi örtmek için kullanılacak en uygun miktarı bulacaksınız. Bu size zaman ve boya katmanları kazandıracak! Boyayı iyice yaymak için “M” veya “W” hareketlerini kullanın.

6- Kuruma süresine saygı gösterin

Boya kuruma süresine saygı duymak en iyi sonucu veriyorsa, bu, koyu renkli bir duvarı soluk renkte boyarken daha doğrudur. Acele etmeyin ve projenizi tamamlamak için makul bir süre bekleyin. Bu, boyanın soluk rengi gizlemek için duvarı ıslatmasına izin verecektir.

7- Kesmeyi unutma

dekupajı başarmak

Başarılı bir kesim için maskeleme bandı kullanın ve ardından rötuş yapın. Koyu renginiz pervazlarınızda veya duvarların kenarlarında izler bıraktı mı? Kalıplarınızda bazı küçük rötuşlar yapmanız gerekebilir. Bunu yapacak zamanınız ve beceriniz varsa, boyayı uygulamayı kolaylaştırmak ve rötuş yapmaktan kaçınmak için kalıplarınızı bile çıkarabilirsiniz. Daha fazlasını öğrenmek için, başarılı kesim için tüm sırlarımızı keşfedin.

Boyama ipuçları ve püf noktaları hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, konuyla ilgili dosyamıza bakın!

En sonunda, sabırlı ol bu projenin gerçekleştirilmesi için. Koyu renkli bir duvarı açık renkte yeniden boyamak çok karmaşık değildir, ancak en iyi sonucu elde etmek için kesinlikle bazı ayarlamalar gerektirecektir. İyi proje!

About admin

Check Also

Kako besplatno gledati ‘Krstarenje džunglom’ 2021. na mreži: streaming Disney Plus filma

Oni koji traže još jednu ljetnu uspješnicu prikladnu za obitelj možda će htjeti znati postoji …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *