Home / spavaća soba dekor / Karıncaları bir defada ve herkes için nasıl uzak tutabilirsiniz?

Karıncaları bir defada ve herkes için nasıl uzak tutabilirsiniz?

Dürüst olalım – hepimiz evin temiz ve parlak olmasını hayal ediyoruz. Yerde giysi veya çorap yok, lavaboda bulaşık yok ve düzenli mutfak dolapları yok. Ve evinizin tamamında hiç böcek yok.

Hayvan türlerinin çoğunun insanların sağlığı için gerçekten önemli olduğu bir sır değil.

Örneğin karıncalar toprağı havalandırmaya ve bitkileri gübrelemeye yardımcı olur. Ancak diğer yandan farklı hastalıklara neden olan bakteri ve mantar organizmalarını taşıyabilirler.

Küçük çocuğunuz Alf gibi bir karınca çiftliğinde karıncalar yetiştirmeye karar vermedikçe, bu yüzden karıncaları evinizden uzak tutmalısınız.

Kullanabileceğiniz birçok kimyasal kovucu vardır, ancak kullanmadan önce aşağıdaki fikirlerden bazılarıyla onlardan kurtulmaya çalışın.

Karıncaları bir defada ve herkes için nasıl uzak tutabilirsiniz?

1Beyaz sirke

Beyaz sirke ve su karışımıyla 1: 1 bir havluyu ıslatın ve karıncaları silin. Sirke kuruduktan ve ondan uzak durduktan sonra bile kokusunu hissedebilirler.

2Tarçın Yaprağı Esansiyel Yağı

Tarçın yaprağı esansiyel yağı karışımı, trans-sinnamaldehit içerir ve doğal bir karıncayı kovucudur. Tarçın tozu da onları uzak tutmanın harika bir doğal yoludur. Tozu, evinizde genellikle göründükleri yerin etrafına serpebilirsiniz.

3Kahve Alanları

Demlenmiş kahve telvesi karıncaları yok edebilir. Evcil hayvan kasesi veya saksı gibi karıncaların çektiği yere demlenmiş kahveyi serpmeye çalışın.

4Limon Okaliptüs Yağı (OLE)

Buradaki gizli bileşen, PMD doğal bir böcek kovucudur. Okaliptüs yapraklarında bulundu ve bir biyopestisit ve% 100 doğal böcek kovucu olarak sınıflandırıldı.

5Uçucu yağlar

Uçucu yağların birçok alanda büyülü etkileri vardır. Hoş aromaterapi ve sağlık tedavilerinden böcek kovucuya. Uçucu yağları kullanmak kolaydır. Tek yapmanız gereken 5-10 damla uçucu yağı su ve sprey ile karıştırmak. Karıncaları uzak tutmak için en iyi uçucu yağlardan biri:

  • limon okaliptüs ağacı- Uçan böceklerdeki ana bileşenlerden biri olan sitronella içerir.
  • tee tree oil – doğal dezenfeksiyon için kullanılabilir ve gerçekten güçlü bir kokuya sahiptir. Kokuyu yumuşatmak için narenciye esansiyel yağı veya nane ile karıştırabilirsiniz. Bir evcil hayvanınız varsa, özellikle de evinizde bir kedi varsa, onu hasta edeceği için kullanırsanız çok dikkatli olmalısınız.
  • nane – aynı zamanda en etkili doğal böcek kovuculardan biridir. Su ve diğer uçucu yağlarla karıştırıp karıncaların çektiği yeri canlandırabilirsiniz.

6Cam Temizleyici ve Sıvı Deterjan

Bitki zararlıları için bile cam temizleyici ve bulaşık sabunu karışımı kullanılabilir. Bu karışımı doğrudan karıncaların çektiği yüzeyde canlandırın. Sabunlu sprey, yürüdükleri yerde feromon izini temizleyecektir.

7Tuz

Tuz aslında karıncaları kurutur ve onları evinizden uzak tutar. Evinizden bütün bir karınca kolonisini çıkarmanız gerekirse, bu yöntem işe yaramaz.

8Borik asit

Borik asit, bir zehir çeşididir. Bu yüzden onu çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği bir yerde tutmanız gerekir.

1/2 çay kaşığı borik asidi 8 çay kaşığı şeker ve bir bardak ılık su ile karıştırın. Asit ve şeker tamamen eriyene kadar karıştırın. Karışımı, karıncaları gördüğün evinin etrafında pamuk toplarını ıslatmak için kullan.

Borik asidi, şeker, akçaağaç veya mısır şurubu gibi tatlı bir şeyle karıştırırken kuru halde kullanabilirsiniz. Tozu tek kullanımlık düz yüzeye yayın ve evinizin etrafına yerleştirin.

9Boraks

Boraks veya sodyum tetraborat olarak da adlandırılan güçlü bir temizlik ürünüdür. Banyo bombaları ve tuzları, jeller, fırçalar ve losyonlar gibi birçok kozmetik üründe bulunabilir. temizlik ve hatta bezleri beyazlatmak ve leke çıkarmak için kullanılabilir.

Aynı zamanda borik asit ile aynı şekilde kullanılan bir karınca kovucudur.

About admin

Check Also

101 način stiliziranja i ukrašavanja složenih ladica

Složene ladice su uređenje doma morati imati. Pomoću njih možete postaviti ton za praznike i …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *