Home / spavaća soba dekor / Evinizde Sera Olmanın Faydaları

Evinizde Sera Olmanın Faydaları

Bahçenizi bir sonraki seviyeye taşımak, kaliteli bir seraya yatırım yapmayı içerir. Seralar, yetiştirici olarak bitkilere ve sizlere birçok fayda sağlar. Bir serada, olumsuz hava koşulları ve zararlılarla ilgili sahip olabileceğiniz endişeler, yakında geçmişin endişeleri haline gelecektir.
Bitkilerinizi bir serada yetiştirdiğinizde yararlanacağınız faydalardan birkaçı.

1Taşınabilir Yapı

Sera taşınabilir bir yapıdır, yani bitkileriniz ve sebzeleriniz nedeniyle bir yere veya coğrafi bölgeye bağlı kalmanız gerekmez. Taşınmaya karar verdiğinizde, seranızı yanınıza alabilir ve yeni evinizde yemeğinizi yetiştirme sanatının tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Sadece güvenilir talimatlara ihtiyacınız var bir serayı sökerken, yapıyı tekrar kurmaya karar verdiğinizde hala kaliteli olacağından emin olmak için.

2Sert Hava Koşullarına Karşı Koruma

Bir seranız olduğunda bitkilerinizin sert hava koşullarından korunacağından emin olabilirsiniz. Kavurucu sıcaklık veya kabarcıklı soğuk gibi aşırı sıcaklıklar bitkilerinizin solmasına neden olabilir. Çok kuvvetli rüzgarlar bitkilerinizi yerinden edebilir ve yapraklarını kırabilir.

Bununla birlikte, sera içindeki ortam düzenlendiği için sera bitkiler ve hava durumu arasında bir bariyer görevi görür. Bitkileriniz tarafından emilen ısı, dış şartlar ne olursa olsun optimum seviyelerde kalır.

3Uzun sürer

Bitkilerinizi uzun süre korumak için bir seraya güvenebilirsiniz. Bu yapılar, özellikle alüminyumdan yapılmışlarsa, onlara sürekli yatırım yapmanıza gerek kalmayacak şekilde tasarlanmıştır. Houseumo.com Metal ve ahşaba kıyasla dayanıklılık söz konusu olduğunda alüminyumun en iyi malzeme türü olabileceği konusunda size yol gösterir. Seranız ne kadar uzun süre dayanırsa, bitkileri barındıran yapı hakkında endişelenmeden sağlıklı bitkilerinizin gelişimine o kadar fazla odaklanabilirsiniz.

4Avcılardan Korur

Yırtıcı hayvanlar, hayvanların yanı sıra zararlılar şeklinde de gelebilir. Coğrafi konumunuza bağlı olarak, arka bahçenizde meyve ve sebze yetiştirmek, mahsulü kuşlar, tilkiler ve bir milli parktaysa babunlar ve fillerle paylaşmak zorunda kalmanız anlamına gelebilir. Mümkün olduğu kadar hayvan beslemek isteseniz de, bahçenizi istila etmek masraflıdır ve emeğinizin meyvelerinin tadını çıkaramazsınız. Bir sera, bitkilerinizi bu tür istilalardan korur, yani elektrikli çitler gibi güvenliğe çok fazla yatırım yapmanıza gerek kalmaz.

5Bakkal Faturalarını Azaltın

Bir seraya sahip olmanın doğrudan avantajlarından biri, bakkal faturalarını azaltmanızdır. Meyve ve sebzelerinizi yetiştirebiliyorsanız, satın almanız gereken mahsulü de azaltabilirsiniz. Tasarruf ettiğiniz para daha sonra diğer hanehalkı önceliklerine aktarılabilir.

Bir seranız olduğunda, ihtiyacınız olanı da kullanırsınız. Mağazalardan meyve ve sebze satın almak, aşırı stoklanmaya ve ürünün evde çürümesine neden olabilir. Sonuç, bunları çöpe atmaktır, oysa bir sera, ihtiyaç duyduğunuzda her zaman daha fazlası için geri dönebileceğinizi bilerek ihtiyacınız olanı seçmeniz anlamına gelir.

6Sağlığınızı Geliştirin

Kolay ulaşılabilecek bir mesafede fazla miktarda sağlıklı yiyecek varsa, sürekli erişemediğiniz zamanlardan daha fazla yemeye mahkumsunuzdur. Örneğin, alışveriş gezinizi düzenlemek için vaktiniz olmadığında mağazadan yeşillik almayı unutabilirsiniz, bu da o gün için yeşil bir öğün atlamak anlamına gelir. Bir seraya sahip olmak, erişilebilirlikleri nedeniyle yeşillikleri istediğiniz kadar öğüne dahil edebileceğiniz anlamına gelir.

Seranızda geçirdiğiniz zaman aynı zamanda doğada geçirdiğiniz zamandır. Doğada kaliteli zaman geçirmek stres seviyenizi azaltabilir ve ruh halinizi iyileştirebilir. Seranızın durgunluğunun tadını çıkaracağınız ve çalışmalarınızın olumlu sonuçlarına hayran kalacağınız bir öğleden sonra geçirebilirsiniz.

Sonuç

Sahip olmak yeşil Ev yetiştirdiğiniz bitkilerin yanı sıra hayatınızı da etkiler. Bir seranın taşınabilir olması, sadece yiyeceğinizi yetiştirdiğiniz için tek bir alanda topraklanmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Seralar da uzun ömürlüdür, yani yapıdan çok bitkilerinize odaklanabilirsiniz. Bitkilerinizin sert hava koşullarından ve avcılardan korunduğu gerçeğinin de tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca kendi yemeğinizi yetiştirerek bakkal faturanızı da azaltabilirsiniz. Seranızda zaman geçirerek zihinsel ve duygusal sağlığınız da geliştirilebilir.

About admin

Check Also

Djeluju li LED svjetla za rast?

Dom nije pravi dom bez žive biljke. Ali kako uzgajati zelje ako vaš dom nema …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *