Home / uređenje dnevnog boravka / Evdeki Garip Batıl İnançlar

Evdeki Garip Batıl İnançlar

Çoğu evde, orada yaşayan herkesin uyduğu, söylenmemiş kuralları olacaktır. Bir ailenin ayakkabısıyla eve girmeyi asla hayal edemeyeceği bir yerde, diğeri tüm öğünlerin televizyon önünde değil yemek masasında yenmesi konusunda ısrar edebilir. Bu kuralların pratik olduğu ve günlük rutinin daha sorunsuz işlemesini sağlamaya yardımcı olduğu yerlerde, dünya genelinde daha manevi bir amacı olan başka ‘kurallar’ vardır.

Burada, dünyanın dört bir yanından en ilginç ve sıradışı batıl inançlardan bazılarını, bu inançları kendi evinize dahil edebileceğiniz yollarla bir araya getirdik!

Önce Kediler

Bir köpek bir erkeğin en iyi arkadaşı olmasına rağmen, İngiltere hızla kedi dostu bir ulus haline geldiği için kediler kesinlikle yakın bir saniyede geliyor! Oynaması eğlenceli ve kucaklaşması harika olmasının yanı sıra, evcil bir kediye sahip olmak bir eve düşündüğünüzden daha fazlasını getirebilir. Rusya’da, yeni bir ev satın alındığında, herkesten önce evcil kedinin girmesine izin vermek gelenekseldir. Bunu yapmak, orada yaşayan herkese huzur ve mutluluk getirebilir, Domovoy olarak, koruyucu bir ev ruhunun, kedilerin eve ilk adımlarını atarken geri döndüğüne inanılıyor.

Eve taşınıyorsanız, ancak Domovoy’a hoş geldin diyecek bir kedi arkadaşınız yoksa, neden dekorasyonunuza uygun şık bir kedi süsü bulup kapınızın üstüne veya yanına yerleştirmeyesiniz?

Refah için Ananas

Ananas, son yıllarda ev tasarımında popüler bir motif olmuştur; eğlenceli ve meyveli şekli ile çarşafları, vazoları, minderleri ve daha fazlasını süslemektedir. İngiltere’de, bize uzak tropik cennetleri hatırlattığı için bu modeli sevmemize rağmen, Singapur’da, ananaslar maddi kazanç getireceğine inandıkları için tercih edilmektedir!

Yaygın olarak konuşulan bir Çin lehçesi olan Hokkien’de ananas kelimesi ‘ong lai’dir ve kulağa’ gelen servet ‘ifadesine çok benzemektedir. Kedinin önce girmesine izin vermek yerine, birçok Güneydoğu Asya ülkesi, adında önerildiği gibi gelen servetin de gireceğini umarak bir ananas yuvarlıyor. Evinize biraz refah katmak için, satın alabileceğiniz stilize ananas ev eşyalarının bolluğunu seviyoruz, örneğin ananas tabanlı bu hafif tonlu lamba gibi.

Ananas Altlığı

Kırık Tabaklar için ağlamanın faydası yok

Tabakları veya bardakları kırmak, Yunan düğünlerinde veya diğer kutlama günlerinde yaygın bir halk geleneğidir. Bununla birlikte, evde bir tabak kırılırsa, özellikle annelerin en iyi çini ise, dağınık ve utanç verici bir ilişki olabilir!

Rus evleri için kırık tabakların mutluluğu ifade ettiği ve aslında iyi şans olduğu düşünülmektedir. Bunun nedenleri belirsizdir, ancak bu anlamın misafirlerin utançtan kaçınması ve ev sahibinin bir tabak veya bardak yanlışlıkla kırılması durumunda bir ziyafette üzülmemesi için bir yol olarak yaratıldığı ileri sürülmektedir. Tarihsel olarak, bir köylünün porselen bir tabağa sahip olması lüks bir eşya olarak kabul edilirdi, bu nedenle, ilk etapta hassas bir tabağa sahip olmak, kırılacaksa neden hiçbir sert duygu olmadığından da kaynaklanabilir.

Mutluluk getirmenin yanı sıra, kırılmış bir tabak, göze çarpan ve ilginç bir özellik olarak eve dahil edilebilecek güzel bir mozaik karo efekti oluşturmak için kullanılabilir. Çarpıcı bir mozaik duvara çarpıp yeniden düzenlemek için ilginç boyalı plakalar bulmak için neden bir karmakarışık satışa veya bir hayır kurumu mağazasına gitmiyorsunuz?

4

İster inanın ister inanmayın, bu küresel batıl inançlardan ilham almak, evinize ilginç özellikler eklemenin eğlenceli bir yolu olabilir. Ev dekorasyonunuzu bir sonraki güncellemenizde bunlardan herhangi birini deneyecek misiniz?

About admin

Check Also

Kraljičin gambit – 5 zadivljujućih interijera sa seta

Jedna stvar za koju nisam mislio da će me zapanjiti kad smo nedavno gledali Queen’s …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *