Home / kućni dekor / DIY Modern Fener – Deri Saplı Ahşap Fener

DIY Modern Fener – Deri Saplı Ahşap Fener

Sonbahar verandamızı rahatlatmak için kolay bir DIY modern fener nasıl olur? Bir alana ambiyans katmak için fenerleri her zaman sevmişimdir, ancak fiyat etiketini her zaman sevmem. Bu yüzden, Tek Oda Mücadelesinin 3. haftasında kendi DIY fenerimi yapmaya karar verdim!

DIY fenerimin ilham kaynağı şuydu West Elm tarafından basit ahşap fener (şu anda 56 $ ‘a satışta listeleniyor).

Biraz geçmiş hikaye, 3 gün önce eve gittim, geçen ay evde olmadım, bu yüzden bu kendin yap malzemeleri için mağazaya gitmeye vaktim olmadı. Bu yüzden onu kanatlandırmaya ve elimde bulunan malzemeleri kullanmaya karar verdim. Hiç sadece evde sahip olduğunuz şeyleri kullanarak bir proje yapmayı denediniz mi? Yaratıcılığınızı genişletmenin eğlenceli (ve biraz stresli) bir yolu. Ayrıca, malzemeniz zaten varsa, o zaman bunun ücretsiz olduğunu düşünüyorum! Kendi DIY fenerinizi nasıl yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Deri Saplı DIY Modern Fener-03

Kolay, Modern DIY Ahşap Fener Eğitimi

Gerekli malzemeler:

  • 2-1 × 2 VEYA 1 × 1 8ft Ahşap Levhalar
  • 1 – Küçük 1/2 ″ Kontrplak veya Hurda Ahşap Parçası (taban için)
  • Ahşap tutkalı
  • 12 ”Deri Kayış Sap için
  • 2 – 1/2 ″ Vidalar
  • Opsiyonel – Boya, Leke, Tercih Edilen Ahşap Kapatıcı

Gerekli araçlar:

Modern Bir Fener Nasıl Yapılır Eğitimi

Deri Saplı DIY Modern Ahşap Fener Nasıl Yapılır

1. Ahşap Tahtalarınızı Boyuta Göre Kesin

DIY feneriniz için odunu kesmeden önce, hangi boyutta fener yapmak istediğinizi belirlemek isteyeceksiniz. Benimkini 6.5 ”kare ve 17” boyunda yaptım.

Yükseklik için 4 parçayı 17 ”veya toplam yüksekliğinize göre kesin. Bunlar düz kenarlı kesilmelidir.

Parçalar arasındaki kısa kısım için, 8 parçayı 5,5 ”veya toplam genişliğiniz eksi 1 inç olacak şekilde kesin. 1 × 2 tahtalar kullanıyorsanız, bunları her iki uçta da 45 derecelik bir açıyla kesmek isteyeceksiniz. 1 × 1 tahtalar için düz bir kesim isteyeceksiniz. Buradaki en önemli kısım, fenerin kare olması için 8 parçanın da olabildiğince aynı boyuta yakın olduğundan emin olmaktır.

Kolay DIY Fener

2. Ahşap Levhaları Zımparalayın

Fenerim için daha rustik, organik bir tarz istedim, bu yüzden pürüzlü parçaları çıkarmak ve kıymıkları önlemek için yörünge zımpara makinemle sadece hafif bir kum yaptım. Fenerinizi boyamayı veya lekelemeyi planlıyorsanız veya çok pürüzsüz bir görünüm istiyorsanız, daha kapsamlı bir zımparalama yapmak isteyebilirsiniz. Önce 80 kumlu zımpara kağıdı, ardından 120 zımpara kağıdı kullanmanızı ve 240 zımpara kağıdı ile bitirmenizi tavsiye ederim.

Basit Ahşap Fener DIY

3. Modern Ahşap Feneri Birbirine Yapıştırın

Bu, göründüğünden biraz daha karmaşıktır, çünkü üstte ve altta kare olması gerekir. Düz bir yüzeyde çalışmaya yardımcı olur. Uzun parçaları diktim ve yapıştırmadan önce tam olarak oturduğundan emin olmak için yanları yerleştirdim.

Önce iki uzun parçayı ve iki tarafı birbirine yapıştırmayı en kolay buldum, bu yüzden iki yarıya sahip oldum. Sonra yapıştırıcı kuruduktan sonra iki yarıyı birbirine yapıştırdım. Daha sonra diğer 4 yan parçayı yapıştırmak için ters çevirdim.

Organik Modern Fener

4. Taban için Kontrplağı Ölçün, Kesin ve Zımparalayın

Bunu yapmak için, feneri kontrplağın üstüne yerleştirin ve içini izleyin. Ardından, testere ile kontrplağı izlenen çizgi boyunca kesin. Kesildikten sonra, fenerin dibinin İÇİNDE oturduğundan emin olun, ardından zımparalayın ve fenerin alt tarafına yapıştırın. Feneri, tabana yapıştırmak için yan tarafına yerleştirmenin en kolay yolunu buldum.

Ahşap Fener Eğitimi

5. DIY Modern Feneri Leke, Boya ve / veya Kapatın (İsteğe Bağlı)

Tüm tutkal kuruduktan sonra, ahşabı lekeleme, boyama ve mühürleme zamanı! Fenomun doğal ahşabını korumayı seçtim ve organik, modern bir görünüm için lekesiz bıraktım. Dışarıda olacağı için poliüretan ile mühürledim.

Ahşap fener nasıl yapılır

6. Kulpunuzu Ekleyin

10 dolarlık DIY Perde Çubuklarımı gördüyseniz, ahşap ve deriyi birleştirmek için bir şeyim olduğunu biliyorsunuzdur. Doğal olarak, deri DIY ahşap fenerimin sapı için ilk tercihimdi! Genellikle derimi sipariş ederim Amazon (burada), ancak bazılarını yerel zanaat mağazanızda bulabilir, hatta bir kemer bile kullanabilirsiniz.

Bu kısım, kişisel tercihlerle ilgili olduğu için gerçekten akıcı. Derim 1 inç genişliğinde ve 12 inç uzunluğunda. Deriyi takmadan önce, vidanın gideceği her bir uca bir delik açtım. Ayrıca vida başlarımı altın renginde olacak şekilde önceden boyadım ve vida için kılavuz olarak küçük bir delik açtım, böylece düz vidalama daha kolay oldu. Sonra tek yapmanız gereken deriyi tahtaya vidalamak.

Deri kullanmak istemiyorsanız metal bir tel, kayış veya ip de kullanabilirsiniz. Ayrıca ahşaptan sağlam bir tutamaç yapabilir veya hiç bir tutamaç eklememeyi seçebilirsiniz.

DIY Güz Veranda Dekoru

Bu kadar! Tek bir mum, bir grup mum veya hatta bir mum ekleyebilirsiniz. cam silindir vazo (Bunları Dollar Tree’de 1 $ ‘a çeşitli yüksekliklerde veya Amazon’dan satın al).

Diğer tasarımcılardan daha fazla ilham alın One Room Challenge blogu!

Tek Odalı Zorlu Konuk Katılımcı

About admin

Check Also

Kul moderna dvorišna kuća promovira unutarnji i vanjski život u Arizoni

Rudnik ranča u suradnji sa Konstrukcija identiteta odgovoran je za ovu novoizgrađenu modernu dvorišnu kuću …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *