Home / spavaća soba dekor / Deck İle Bir Bahçe İyileştirmesi

Deck İle Bir Bahçe İyileştirmesi

Ev tadilatının birçok faydası vardır. Yaşam alanınıza daha fazla iletkenlik ve konfor katmanın yanı sıra, mülkünüzün değerini de artırabilir. Evinizin değerini önemli ölçüde yükseltme potansiyeline sahip bir bölümü, açık hava yaşam alanıdır.

Evinizi iyileştirmek oldukça faydalıdır. Hem mülkünüzün içi hem de dışı çok önemlidir. Evinizin çekiciliğini artırmanın harika bir yolu, bir dış mekan alanı yaratmaktır. Açık bir alan, evinizin işlevselliğini artırabilir ve eğlence için bir yer oluşturabilir. Harika bir açık alan da evinizin yeniden satış değerini artırabilir.

Son birkaç yıldır ev fiyatları istikrarlı değil. Çoğu ev düşük rakamlara satılırken, bazı evler astronomik olarak yüksek fiyatlara satıldı. Bu ikisi arasındaki ayırt edici faktör, temyiz başvurusunun kaldırılmasıdır. Curb itiraz, bir evin dış güzelliğini tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Evinizin kaldırım çekiciliğini iyileştirmenin harika bir yolu, bir zemin kaplaması alanının eklenmesi veya iyileştirilmesidir.

Yaşanabilir açık alan, her ev satın alıcısının yeni bir evde arzuladıkları şey listesinde her zaman en üst sıradadır. Bu, dış mekan alanınızın işlevselliğini ve güzelliğini geliştirmeye yönelik her yatırımın değerli ve garantili olduğu anlamına gelir. Çalışmalar, en çok satışı, güverteli iyileştirilmiş bahçeli evlerin yaptığını ortaya çıkarmıştır.

Emlak analistlerine göre, güzel bir bahçe tek başına bir evin değerini% 15’ten fazla artırabilir.

Güzel bir zemin kaplaması alanıyla, potansiyel ev sahiplerine kendilerini huzurlu zemin kaplaması alanında lükslerken, arkadaşlarla ve iyi dileyenlerle partiler düzenlerken hayal etme fırsatı verirsiniz. Yani, ekleyerek geleneksel zemin kaplaması bir mülke gitmek, mülkünüzün fiyatını 10.000 £ ‘a kadar artırabilir. Öte yandan, kaliteli bir kompozit plastik zemin kaplaması 17.000 £ ‘dan fazlasını ekleyebilir. Kurulum maliyetinizin% 80’inden fazlasını telafi edebileceğiniz gerçeği göz önüne alındığında, güvertenize yapılacak bir yatırım, geri dönüşlerinizi artırabilir. Kompozit güverte gibi az bakım gerektiren döşeme seçenekleri için daha fazla kazanabilirsiniz.

Döşeme alanı evinize nasıl değer katar:

1Ev Estetiğinizi İyileştirin

Zemin kaplaması, evinizin dış görünümünü iyileştirmenin harika bir yoludur. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda zemin kaplama malzemesi vardır. Örneğin, geleneksel tını güvertesi ve kompozit güverte var. Her bir zemin kaplama malzemesinin stil, renk ve dokuyu birleştiren kendi dekoratif kaplaması vardır. Doğal ahşap görünümüne benzeyecek şekilde tasarlanabilen kompozit güverte tahtası buna iyi bir örnektir. Doğal ahşap zemin kaplama malzemelerinin aksine, kompozit bir güverte düzenli olarak yeniden boyama veya boyama gerektirmez.

Güverteler, bahçenizin, çocuk oyun alanınızın ve havuzlarınızın dekoratif görünümüne katkıda bulunabilir. Güverte alanınızın görünümünü daha da geliştirmek için çiçek kapları, renkli ışık ve mobilya ekleyebilirsiniz.

2Evinizin Yaşam Alanını ve İşlevselliğini Artırın

Güverte, evinizin işlevselliğini ve buna bağlı olarak yaşam alanını artırabildikleri için çok aranır. Güverte alanınızda yapabileceğiniz çok eğlenceli şeyler var. Örneğin, bir güverte bir açık hava partisine ev sahipliği yapabilir; Güvertenizde dinlenebilir ve serin akşam esintisini içinize çekebilirsiniz. Aileler dışarıda ızgara yapmanın ve kızartmanın tadını çıkardığı için güverte yemek pişirme alanı olarak da kullanılabilir.

Bazı güvertelerin alt kısmında küçük aletler ve dış mekan ekipmanları için bir depolama alanı olarak hizmet edebilecek bir alan vardır. Güvertenizin işlevselliğini daha da geliştirmek için bahçe süsü, dış mekan mobilyaları ve mutfak, çiçekler vb. Eklemeyi düşünün.

3Hızlı İnşaat

Diğer bazı ev geliştirme projelerinin tamamlanması yıllar veya aylar sürecek olsa da, güverte inşaatı iki haftadan daha kısa sürede tamamlanabilir. Profesyonel bir güverte kurucusu tutmanız önemlidir. Güverte yapımının bir diğer avantajı ise evinizde gerçekleşen günlük aktivitelerinizi etkilememesidir. Güverte kurulumu açık havada gerçekleşir.

4Düşük bakım

Evinizin tüm zamanınızı ve enerjinizi ‘derin temizlik’ adına yatırmanızı gerektirecek diğer alanlarıyla karşılaştırıldığında, güvertelerin bakımı için herhangi bir çaba veya maliyet gerekmez. Bu, özellikle kompozit zemin kaplama malzemeleri için geçerlidir. Kompozit malzemeler az bakım gerektirir ve dayanıklıdır, sadece ara sıra su ve paspasla silme, güvertenizin yeni gibi görünmesini sağlar.

Sonuç

Evinizin değerini artırmanın bütçe dostu ama etkili bir yolu, evinizin dış cephesini iyileştirmektir. Bu genellikle dış mekan yaşam alanı eklenerek yapılır. Güverte değerinin güverte malzemesi seçiminize bağlı olduğuna dikkat etmek önemlidir. Düşük kaliteli zemin kaplama malzemeleri, mülkünüzün değerine çok az katkıda bulunacaktır. Öte yandan, kompozit döşemeler gibi yüksek kaliteli zemin kaplama malzemeleri, evinizin değerini önemli ölçüde artıracaktır.

About admin

Check Also

Najbolje traperice za podizanje stražnjice 2021: Traperice koje laskaju figurama za vašu propalicu

Pomaknite se da biste vidjeli više slika Ako ste poput nas, traperice su osnovni ormar …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *