Home / spavaća soba dekor / Büyüyen Aile? Daha Büyük Bir Ev Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey

Büyüyen Aile? Daha Büyük Bir Ev Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey

Ailen büyürken ihtiyaçlarınız da değişecek. Örneğin, yetişkin hayatınıza veya bir çift olarak hayatınıza başladığınız tek yatak odalı daireniz, çocuk sahibi olduğunuzda artık ihtiyaçlarınızı karşılamayacaktır.

Büyüyen ailenin bir evde sığınmaktan daha fazlasına ihtiyacı olacak. Bu nedenle, yeni bir eve yerleşmeden önce tam olarak ne aradığınızı bilmelisiniz. Büyüyen aileniz için daha büyük bir ev satın almadan önce dikkate almanız gereken bazı noktalar.

1Yatak odası sayısı

Bir evdeki yatak odası sayısı, bir aile evi satın alırken en önemli şeylerden biridir. Satın aldığınız evin her aile ferdine yetecek kadar yatak odası olması önemlidir.

Çocuklarınızın yatak odalarını paylaşması sorun değil, ancak kişisel alanlarına ihtiyaç duyabileceklerini ve büyürken ayrı yatak odaları talep edebileceklerini anlamalısınız. Alternatif olarak, misafir yatak odasına dönüştürülebilen bir odaya sahip bir ev seçebilirsiniz.

2Evin Fiyatı

Yeni bir ev almaya karar verirken, ilk yapmanız gereken şey bütçenizdir. Evin fiyatının satın alma fiyatı ile bitmediğini anlamak önemlidir; diğer maliyetlerin yanı sıra onarımlar, duvarların yeniden boyanması gerekebilir.

Bu nedenle, bir eve yerleşmeden önce, gereken tüm parayı hesaplayın ve menzilinizde olduğundan emin olun. Ek olarak, bir ev satın almak büyük bir yatırımdır ve ipotek almanız gerekebilir. Kullan MortgageCalculator.Org ipoteğinizi hesaplamak için.

3Geniş Bir Arka Bahçe

Ailenizin açık hava aktivitelerini gerçekleştirebileceği bir alana sahip olmak önemlidir. Geniş bir arka bahçe ile çocuklarla ve evcil hayvanlarla oyun oynayabilir, egzersiz yapabilirsiniz.

Ayrıca partiler düzenleyebilir, barbekü yapabilir veya bir mutfak bahçesi yapabilirsiniz. Geniş bir avluya sahip olmak, ihtiyaç duyulması halinde gelecekte evinizin genişletilmesi için alan sağlayabilir.

4yer

Seçtiğiniz mahalle çok önemlidir. Bu nedenle, yeni eviniz için ihtiyacınız olan her şeyin mevcut olduğundan emin olmak için çocuk dostu bir topluluk seçmeniz ve ilgilendiğiniz bölgeyi ziyaret etmeniz önemlidir. Komşularla etkileşim kurmak, nasıl olduklarını deneyimlemek ve bölgeyi görmek için zaman ayırın.

Çocuklarınıza kaliteli eğitim sağlamanın yanı sıra, çoğu ebeveyn okula ve eve dönerken en az zaman harcamak; bu nedenle okuldan uzakta yaşamak istemiyorlar. Aynısı iş istasyonunuz için de geçerlidir; tüm zamanınızı işe gidip gelmek için harcamak istemezsiniz.

Sonuç olarak

Finansal durumunuz, yeni bir ev satın almaktan ve ailenizde her değişiklik olduğunda taşınmaktan kaçınmak için gelecekteki ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanıza izin veriyorsa, evinizi yükseltmek, kutlamak için önemli bir nedendir. Evinizi kişiselleştirmek için mutlu bir ev için duvarlarınızı en iyi renklerle boyayın. Bir evde bir aile için pek çok anı vardır. Bu nedenle, ailenizin anılarını nesiller boyu koruyacak bir ev satın alabilmeniz için evinizi satın alırken bunu doğru yapmak önemlidir.

About admin

Check Also

25+ Ideje za spavaće sobe nadahnute prekrasnim kućama na plaži

Na plaži se živi bolje! Prsti na pijesku, slana kosa … Evo zašto imate dobar …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *