Home / spavaća soba dekor / Boyanıza Atmadan Önce Bilmeniz Gereken 7 Şey

Boyanıza Atmadan Önce Bilmeniz Gereken 7 Şey

Homelisty.com’da renk hakkında zaten çok fazla konuşma yapıldı.

Basit bir boya darbesinin boşlukları nasıl dönüştürebileceğini gördüğümüzde, bunu inkar etmek yanlış olur! Ayrıca, İnternet kullanıcılarının seçip ilham almak için üreticilerin en son trendlerini takip etmeyi ve keşfetmeyi sevdiklerini de fark ediyoruz. Ancak yeterince bahsedilmeyen ve yine de çok önemli olan bir nokta var.

Evinizde boyama işi yaptıktan sonra potansiyel olarak tehlikeli atıkların arıtılması konusunda farkındalıktır. Ben şu anda tam çalışıyorum ve açıkçası beni ilgilendiren bir konu.

Potansiyel olarak kirletici bir ürün

Boya potansiyel olarak kirletici bir üründür, bu nedenle işinizden sonra boş olsalar bile kavanozlarla ne yapılacağını bilmek önemlidir. Akrilik boya (su bazlı) ve glisero boya (çözücülü) aynı şekilde tasnif etmez.

Artık boya ve boş boya kutuları hakkında bilmeniz gerekenler.

1 – Kavanozları sarı kutulara atmayın

Atıkların geri kazanımı, kullandığınız boyaya bağlı olacaktır. Fransız hukuku, yanıtın ilk unsurunu sağlar. Şehrinizdeki sarı bidonlara boya tenekeleri atmak yasaktır.

2 – Evde artık boyadan kurtulmayın

Evde, lavabonuzda veya tuvaletinizde kalan boyalarınızdan kurtulmayın!

Size en yakın tasnif merkezini henüz bilmiyorsanız, belediye binanızla iletişime geçin. Boya tenekelerini nereye getireceğinizi size söyleyebilmeleri gerekir.

4 – Özel bir toplama noktasına gidin

Toplama noktaları, DIY meraklılarının atıklarını çevreye zarar vermeyecek koşullarda arıtılabilmesi için bırakmalarına olanak tanır. Kar amacı gütmeyen şirketin durumu budur EcoDDS, Fransızları ayıklama konusunda bilinçlendirmenin yanı sıra kimyasal atıkları toplamak ve işlemek olan. Onları kullan coğrafi konum aracı Boya tenekelerini bırakacak en yakın noktayı bulmak için çevrimiçi.

5 – artıkları saklayın

Boya tenekeleriniz boş değilse, başka işler için saklayabilecekken neden onları çöpe atın. Evde veya arkadaşlarınız veya ailenizle! Jestini takdir edecekler. Kalan boyanın iyi korunması için kavanozları hava geçirmez bir şekilde kapattığınızdan emin olun.

6 – Bayiye sorun

Kendin-yap yüzey boya tenekelerini satın alırsanız veya doğrudan bir üreticiden satın alırsanız, boş boya kutuları için ne önerdiklerini öğrenmelerini isteyin. Örneğin, evinizde saklayacak yeriniz yoksa, imalatçıdan veya bayiden boyanızın kalanını geri almasını isteyebilirsiniz.

7 – El işi veya DIY ev yapın

Boya tenekeleriniz tamamen boşsa ve yaratıcı bir çizginiz varsa, boya tenekelerinizi DIY dekorasyon, depolama, çöp kutusu için geri dönüştürmek için birçok fikir bulacaksınız … Fikir bulmak için Pinterest’e gidin!

Kavanozlarda biraz boya kaldı mı? Neden bazı odalarda bazı rötuşlar yapma fırsatını kaçırmayasınız veya bir ahşap mobilyayı yeniden boyamak veya bir duvarın sadece bir kısmını, bir frizi boyamak gibi diğer DIY projelerine girişmek… EcoDDS ayrıca boya dışındaki atıkları da arttırır. Tam liste şu adreste mevcuttur: onların sitesi.

öne çıkan görüntüsü Sarah Pulluk

About admin

Check Also

Adventski kalendar 2021. ‘Noćna mora prije Božića’: Noći vještica

Bilo je to davno, duže nego što se čini, da je Jack Skellington krasio naše …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *