Home / kućni dekor / Bir Tuğla Ev İçin Dış Cephe Boya Renkleri Nasıl Seçilir

Bir Tuğla Ev İçin Dış Cephe Boya Renkleri Nasıl Seçilir

Döşemeyi boyamanın ve tuğla evimizde dış cephe kaplamasının zamanı geldi! Arka verandamızı yenilemeyi düşünmeye başladığımda, alanı aydınlatmak için tavanı beyaza boyamak istediğimi biliyordum. Tabii ki, bu beni tavşan deliğinden aşağıya doğru döşemeyi boyamaya ve tüm evimizin dış cephesine götürdü. İşte burada One Room Challenge’ın 2. haftasında tuğla evimizi güncellemek için dış cephe boya renklerinden bahsediyoruz. (Arka bahçemize giriş ve Sonbahar için Verandanızı Rahatlatmanın 5 Yolu için 1. hafta yazımı okuyun).

Geçen ayı ilham ve renk arayışıyla geçirdikten sonra, tuğlalarımıza uygun doğru renkleri nasıl seçeceğime dair çok şey keşfettim. Bununla birlikte, tuğlalarınızı boyama, kireç yıkama, harç yıkama vb. Yerine doğal tutmak istiyorsanız, tuğla evinizi nasıl güncelleyeceğiniz ve renkleri nasıl seçeceğiniz konusunda çok fazla bilgi bulmakta zorlandım. Tüm ipuçlarının bir derlemesi için okumaya devam edin ve Doğal tuğla ev ile eşleştirmek için dış cephe boya renklerini seçme konusunda öğrendiğim püf noktaları.

Inspo Pic Kaynağı

Neden Doğal Tuğlalarımızı Saklamayı Seçtik

Tuğla evimiz için boya renklerini seçmeden önce, tuğlalarımızı doğal tutmaya mı yoksa üzerini örtmeye mi karar vermemiz gerekiyordu. Örtmemeyi seçtik çünkü parlak beyaz bir evin görünümünü severken, doğal tuğlanın güzelliğini de seviyoruz. Yaptığınız herhangi bir boya veya yıkama kalıcıdır. Bu yüzden, kahverengi tuğlalarımızın rengini sevdiğimiz için, güzelliğini sonsuza kadar örtmek istemedim. İstersek daha sonra her zaman konuşabiliriz, ancak bittiğinde geri dönemeyiz.

Artık boyama / yıkama trendini takip etmek yerine tuğlalarımızı neden doğal tutmak istediğimizi bildiğimize göre, doğal tuğla ev için döşeme boya renklerini nasıl seçeceğimize geçelim.

Bir Tuğla Ev İçin Döşeme Boya Renkleri Nasıl Seçilir

Doğal bir tuğla ev için renk seçimi, tamamen boyanmış bir evden farklı bir bileşen ekler. Boya renkleri, uyumlu bir dış cephe oluşturmak için tuğladaki renkle uyumlu olmalıdır.

Tuğla Eviniz İçin Dış Cephe Boya Renklerini Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bir tuğla ev için dış cephe boya renklerini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır:

  • Tuğla rengi
  • Harç Rengi
  • Çatı Rengi
  • Pencere Kenarının Boyutu ve Rengi
  • Altlık ve Ön Pano Rengi
  • Olukların Yerleşimi ve Rengi
  • Dış Cephe Kaplama ve Rengi
  • Mimari Tarz ve Özellikler

Tuğladan Bir Renk Seçin

Döşeme rengi seçmenin (tahmin etmek yerine) kolay bir yolu, tuğla, harç veya çatınızda doğal olarak oluşan bir rengi eşleştirmektir (eğer daha yeniyse ve yakın zamanda değiştirilmeyecekse). Tuğladan bir numune aldıysanız, renk eşleşmesi için mağazaya getirebilirsiniz. Ancak, yapmadığım için, bir grup numune örneği alacağım. Bir kez daralttıktan sonra, rengin doğru görünmesini sağlamak için evimizde birkaç test yaması çizeceğim.

Alt Tonları Eşleştir

Eviniz için doğru rengi bulmanın püf noktası, tuğlanın alt tonlarıyla eşleşmektir. Tuğla renkleri çok çeşitli olabilir, bu nedenle tuğlanızdaki alt tonları kahverengi, gri, pembe, sarı, mor vb. Eşleştirmek önemlidir. Tuğlalarımız açık ve koyu lekeler ve açık gri bir harç ile sıcak kahverengidir. Çatımız da sıcak kahverengiye döner. Bu nedenle, seçtiğim boya renkleri sıcak / kahverengi bir alt tonda olmalıdır. Aynı ton eşleştirme, tuğla eviniz için seçebileceğiniz herhangi bir renk için de geçerlidir. Örneğin, yeşil veya mavi vurgular istiyorsanız, seçtiğiniz yeşil veya mavinin alt tonlarla eşleşmesini ve evinizin genel renk düzeniyle harmanlanmasını isteyeceksiniz.

Tuğla Evler için Zamansız Dış Cephe Boya Renkleri

Benim Sürecim

1. Inspo’yu arayın!

Tamam, bu açık görünebilir, ancak bir renk seçmeden önce, neyi sevdiğinizi bulmak için ilham aramalısınız. Yaptığım her projede olduğu gibi, her şeyi bir Pinterest kurulu her şeyi tek bir kolay yerde tutmak, böylece yan yana karşılaştırabilirim. Ayrıca yürüyüşe çıkarken ya da dolaşırken tuğla evlerin döşeme renklerine çok dikkat etmeye başladım ve neyi sevip neyi sevmediğimi zihinsel olarak not aldım. Modern tuğla ev dış cepheleriyle dolu Pinterest panomu görmek için buraya tıklayın.

Kahverengi Tuğla Evler için Döşeme Renkleri

Inspo Pic Kaynağı

2. Kendinizle Tartışarak Saatler Harcayın

Bunu bir adım olarak eklemek zorunda kaldım çünkü bu son derece dürüst gerçek. Çok kararlı bir kişi değilseniz (ki ben değilim), isteyebileceğinizi düşündüğünüz tüm renk şemaları arasında gidip geleceksiniz. Dış renkleri seçmek, iç renklere göre çok daha zordur çünkü evin üzerine birkaç örnek atıp tüm evinizin neye benzeyeceğini bilemezsiniz.

Bu da beni 3. Adıma getiriyor…

3. Boya Renklerini Karşılaştırmak İçin Dijital Bir Maket Oluşturun

Ben çok görsel bir insanım, bu yüzden bu benim ne istediğimi bilmemi çok kolaylaştırdı. Bunun için sürecim, neye benzeyeceklerini görmek için evimizin üzerine farklı renkler yerleştirmekti. Oldukça gerçekçi bir model oluşturmak için Adobe Illustrator’ı kullandım, ancak aşırı karmaşık olması için hiçbir neden yok. Aslında bunu önce telefonumdaki boyama özelliğini kullanarak yaptım, ancak daha iyi bir görsele ihtiyacım olduğuna karar verdim. Sizin için bir dış tasarım maketi oluşturmak için ücretsiz çevrimiçi boya görselleştiriciler ve profesyonel hizmetler dahil olmak üzere birçok seçenek vardır. Benim için bu adımın tüm amacı, evimizin tamamını düşündüğüm renklerde görmekti, böylece onları yan yana karşılaştırabilirdim.

Tuğla Ana Sayfa Siyah Döşeme

Inspo Pic Kaynağı

4. Tuğlanızı Tamamlayan Renkler Bulun

Yukarıda bahsettiğim gibi, eviniz için istediğiniz genel boya renklerini öğrendikten sonra, tuğlanızdaki doğal alt tonlara uyan renkleri seçmek isteyeceksiniz. Evimiz için, tuğlada doğal olarak oluşan bir renkten gelen ve belirli vurgular için nötr siyahla eşleştirilmiş bir beyaz seçmeyi planlıyorum. Dış cephe rengini tamamlamadık, ancak büyük olasılıkla tuğla ve / veya çatı ile karışan bir kahverengi olacak.

5. Evinizde Boya Testi Renk Örnekleri

Seçtiğiniz renkleri taahhüt etmeden önce, renklerin tuğlanızla doğru göründüğünü onaylamak için, pencere veya kapı döşemesi gibi evinizde renk örneklerini boyamanızı şiddetle tavsiye ederim. Bu, hangisini seçeceğinizden emin değilseniz iki renk arasında karar vermenize de yardımcı olabilir.

6. Boya İçin Hazır!

Bu kadar! Dış cephe boya renklerini seçmenin böyle bir başarı gibi hissedebileceğini kim bilebilirdi! Projemiz için evimizi boyaması için bir profesyonel tutmaya karar verdik. Aldığımız alıntılarda, her biri basınçlı yıkama, çatlakların onarımı ve onarımların yanı sıra boya ve malzeme maliyetlerini içeriyordu. Evinizin dışını kendin yap yapmaya karar verirseniz, tüm süreci bildiğinizden ve herhangi bir adımı atlamadığınızdan emin olun!

One Room Challenge için takip ediyorsanız, diğer tasarımcıları ve projeleri kontrol ettiğinizden emin olun. buraya!

Tek Odalı Zorlu Konuk Katılımcı

About admin

Check Also

Rustikalna francuska seoska kuća sa suvremenim štihom u Kaliforniji

Ovu izvrsnu rustikalnu francusku seosku kuću dizajnirao je Fergus Garber arhitekti, smješten u Woodsideu, gradu …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *