Home / spavaća soba dekor / Bir Mezunun Ebeveyni Olarak Nasıl Para Biriktirilir

Bir Mezunun Ebeveyni Olarak Nasıl Para Biriktirilir

Pek çok anne-baba yanlışlıkla hayatlarının ilk on sekiz yılı boyunca çocuklarından mali olarak sorumlu olacaklarını beklerler. Ancak, çocukları artık yetişkin olan çoğu ebeveyn bunun kesinlikle böyle olmadığını biliyor.

Üniversite veya kolej kalifikasyonu gerektiren roller de dahil olmak üzere her seviyedeki işler için gittikçe daha fazla rekabet ve yaşam maliyeti her yıl yükselirken ortalama mezun geliri düşük kalırken, giderek daha fazla genç yetişkin ayakta kalmak için ebeveynlere güvenmek.

Kira için yardım, ara sıra bakkal faturası kurtarma veya hatta tam zamanlı yaşamak için eve dönmek, çocuklarımızın hala yardımımıza ihtiyacı var.

Bu, çoğumuzu mali açıdan güvencesiz bir duruma sokar.

Bu makalede, zorluk çeken bir mezunun ebeveynlerinin para biriktirebilecekleri ve yaşayabilecekleri parasal baskılardan biraz uzaklaşabilecekleri yolları keşfedeceğiz.

Kredi Bağışlamasına Bakın

Çocuğunuzun üniversiteyi ödemesine yardımcı olmak için bir Ebeveyn PLUS kredisi aldıysanız, yardımcı olacak kredi affetme programları olabilir. mali yükün üstündeki baskıyı kaldırmak öğrenim ücreti.

Büyük eğitim faturaları ebeveynler ve öğrenciler için ağır bir yük olabilir, ancak çocuğunuz mezun olmuşsa, yarı zamanlı kaydolmuşsa veya mezuniyetten sonraki altı ay içinde ise, geri ödemeleri daha yönetilebilir hale getirmek için kredi affı veya yeniden finansman için başvurmanın yolları olabilir. .

Bu, geri ödemeleri karşılamayı çok zor bulan ebeveynler için harika bir seçenek olabilir.

Araştırılabilir İndirimler

Mezun olan çocuğunuzun hala bir öğrenci banka hesabı veya geçerli bir kimlik kartı varsa, belirli ürün ve hizmetlerde yine de indirim alabilir.

Bunların ne olduğuna bakın ve onları mümkün olan her yerde bu indirimleri kullanmaya teşvik edin.

Tasarrufu Teşvik Edin

Karmaşıklıklarına yeni başlayan bir genç için tasarruf ve finans dünyası karmaşık olabilir.

Çocuğunuza bir mevduat hesabının önemini anlatmak için zaman ayırmanızı ve bir mevduat hesabı açmasına yardımcı olmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Daha fazla finansal yastık oluşturdukça, kendi birikimleriniz üzerindeki baskı azalacak ve tavsiye için size kesinlikle teşekkür edecekler.

Kira ve Fatura Düzenlemeleri Yapın

Evde yaşayan yetişkin bir çocukla kira durumunu nasıl yöneteceğiniz tamamen size bağlıdır ve onlarla ilişkinize bağlıdır. Bazı ebeveynler, çocukları eve taşındıktan sonra kira ödenmeyen bir ödemesiz dönem sunar.

Bu, onlara bir son tarih önerisiyle birlikte banka hesaplarını boşaltmadan iş arama ve kalacak yer bulma fırsatı verecektir.

Bazı ebeveynler çocuklarından yiyecek faturaları ve elektrik kullanımı dahil olmak üzere bakım masraflarını en baştan karşılayacak kadar para alırken, diğerleri sadece arabayı ödünç almak veya lüks yiyecek istemek gibi lüksler için ödeme talep ediyor. Sorunu halletmenin en iyi yolu hakkında çocuğunuzla konuşun.

Bir yetişkin olarak muamele görmeyi ve kendi girdilerini sağlama fırsatına sahip olduklarını takdir edecekler ve bu, daha sonra daha az tartışmaya neden olacak.

About admin

Check Also

19 najmodernijih kuhinja

Homelisty & Cuisine Plus udružuju se kako bi vam ponudili inspiraciju, ideje, savjete i resurse …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *